Yaşam

‘Mahkum’ Filminin İlk Sahnesindeki Gizli Detayı Gördükten Sonra Oturup Tekrar İzlemek İsteyeceksiniz!

Denis Villeneuve’ün yönettiği Mahkum, izleyicide en büyük gerilimi uyandıracak sahneleriyle tekrar tekrar izlenmeye aday. Başrollerini Hugh Jackman ve Jake Gyllenhaal’ın paylaştığı filmin ilk sahnelerinde o kadar çok detay var ki aslında seyirciye hikayenin özünü anlatıyor. Bu içeriğimizde sinemanın olay örgüsünü ve son olarak iç detayın ne olduğunu okuyacaksınız.

⚠️ Dikkat: Filmi izlemeyenler için bu içerik detaylı spoiler içermektedir. ⚠️

Denis Villeneuve’ün yönettiği 2013 yapımı Prisoner filmi gerilim dolu sahneleriyle oldukça başarılı bir yapım. IMDb sitesinde 8.1 puan alan sinema, Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal ve Viola Davis gibi başarılı oyuncu kadrosuyla göz dolduruyor.

Pensilvanya’da kaçırılan iki küçük kızın aranmasının hikayesinin anlatıldığı filmde Jake Gyllenhaal’ı ekranlarda Dedektif Loki olarak görürken, Hugh Jackman Keller Dover’ı canlandırıyor.

Filmde, Dover ve Birch ailelerinin kızları parkta bir karavanda oynarken kaçırılır ve polis, kaçırılan kızların failini aramaya başlar.

Dedektif Loki olayı araştırmaya başlar. Tam o sırada parktaki karavanla ilgili bir polis çağrısı gelir ve karavanın içindeki genç adam Alex Jones’u tutuklar.

Sorgulama sırasında Dedektif Loki, Alex’in IQ’sunun çok düşük olduğundan şüphelenir, bu nedenle planlı bir adam kaçırma için olası bir şüpheli değildir. Ayrıca Jones’un karavanı, kayıp kızlara dair rastgele adlandırılmış bir kanıt içermiyor.

Dedektif Loki, Alex’i annesi Holly ile bırakır. Ancak kızlardan birinin babası olan Dover, işin peşini bırakmak istemez ve meseleyi kendi eline alır.

Keller, Alex’i kaçırır ve kızı hakkında bilgi almak için ona işkence etmeye başlar. Ancak Alex ne kadar dayak yese de herhangi bir bilgi vermiyor.

Bu noktada biraz da Alex’ten bahsetmemiz gerekiyor. Ailesinin yanında kalan Alex aslında kurban olan bir çocuktur.

Filmin başından beri Alex’in çocukları kaçırdığından şüpheleniliyor ama bu doğru değil. Kaçıranlar aslında Holly ve kocası.

Sebep, “Tanrı ile savaşmak” tır. Bu çiftin çocukları yıllar önce kanserden öldüler ve mümin olmalarına rağmen bu acıya dayanamayarak inançlarını yitirdiler ve ardından çocukları kaçırmaya başladılar.

Bunun sebebi ise kendi yaşadıkları acıyı başka ailelerin de yaşamasını istemek ve onlara inançlarını kaybettirmektir.

Filmin en dramatik olaylarından biri de kaçırdıkları ilk çocuğun Alex olmasıdır. Gerçek adı Barry olan çocuğu tam 26 yıl önce kaçırdılar. İkisi o kadar çok çocuğu kaçırdı ki bazen Barry’nin gerçek adını unutuyorlar.

Ya size bu filmi tekrar tekrar izlemek için çok özenle düzenlenmiş bir sahne olduğunu söylesem? Tutuklu sinemasındaki bu kapalı detay aslında bize sinemanın sonunu en başından gösterdi. Hadi izleyelim!

Sinema hakkında ne düşünüyorsun? Yorumlarda buluşalım.

haberikizdere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu