Ekonomi

Tarsus Belediyesi ekmeği 3 TL’ye satıyor

Tarsus Belediye, vatandaşı ucuz ekmekle buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Halk Belediyesi Fırını’nda devam eden askıda ekmek uygulaması ve glütensiz ekmek üretimi ile halk destekleniyor. Türkiye’de ekmek fiyatları 5 ile 10 lira arasında değişirken, Tarsuslular 210 gram ekmeği 3 liraya sofralarına getiriyor.

2. FIRINI YAPIYORLAR

Tarsus’ta ucuz ekmek fiyatından kaynaklanan ekmek kuyruklarının önüne geçmek için Kemal Paşa Mahallesi’ndeki ikinci fırının yapım çalışmaları da devam ediyor.

“ATTIĞIMIZ HER ADIM HALKIMIZ İÇİN”

Tarsus’ta vatandaşa ekonomik ekmek ulaştırdıklarını ifade eden Lider Bozdoğan, “Halk Ekmek Fırınımızda hijyenik ortamda üretilen 210 gram ekmeği artan maliyetlere rağmen vatandaşımızın sofrasına 3 TL’ye taşıyoruz. Ekmek fiyatları cep yakmaya devam.Tüm bunlara rağmen fiyat artışları başladı.İlk günden beri ekmek satışlarımızı hep halkımızın cebini destekleyecek şekilde planladık.Sapanlı ekmek uygulamamız sayesinde dar gelirli vatandaşlarımıza bedava ekmek dağıtıyoruz. Gluten sorunu yaşayan vatandaşlarımıza da glutensiz ekmekler ulaştırılmaktadır.Attığımız ve atacağımız her adım halkımıza destek olmaktır.” söz konusu.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

haber-manyas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu