Ekonomi

Çameli Belediyesi kendi enerjisini üretecek

Çameli Belediyesi, doğal kaynakları enerjiye dönüştürmek ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla kurduğu güneş enerjisi santralindeki çalışmaları tamamladı.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Çameli Belediyesi, ilçede doğal kaynakları enerjiye çeviren değerli bir projeye daha imza attı. Cumaalanı Mahallesi’nde belediyeye ait 25 dönümlük arazide (GES) Güneş Enerjisi Santrali meclisi için devam eden çalışma tamamlandı. En kısa zamanda elektrik vermeye başlayacak olan tesiste 809 KW’lık güneş enerjisi santralinde 2.160 adet panel bulunuyor. Yılda ortalama 1 milyon 300 bin KWH elektrik enerjisi üretmesi bekleniyor. Güneşlenme süresine bağlı olarak bu üretim artabilir. Belediyeye yılda ortalama 3,5 milyon TL gelir kaynağı sağlanması bekleniyor. Yılda 830 hanenin kullanımına yetecek kadar elektrik üreteceği varsayılmaktadır.

“Elektrikte büyük tasarruf, ömür boyu yatırım”

Santralin ilçe için değerli bir çalışma olduğuna değinen Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Çok kısa süre içerisinde Güneş Enerjisi Sistemleri de üretime geçecek. Bu belediyeler için çok değerli bir kaynak. Bizim bu şekildeki yatırımlarımız daha da artacak. Hem ekonomimize katkı sağlıyor hem de ülkemize güç katıyor.”Bu çalışma ileriye dönük bir yatırım olarak hayata geçirildi ve belediyenin bugüne kadar yaptığı tüm çalışmaların karşılığını çok güzel bir şekilde alıyor. Bizim için bir lütuftu ve çok keyif aldım. Bu işte emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu