Ekonomi

Bursalı’dan Türkmenistan’a dev makine hamlesi

BURSA (İGFA) –Türkmenistan’daki fabrikasında çalışmalarını sürdüren Bursalı, 200 TIR makinesini ülkeye göndererek çalışmalarına hız verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bursalı İcra Kurulu Başkanı Alper Bursalı, yabancı ortaklı ilk havlu üretim tesisini Türkmenistan’da kurarak bir ilke imza attıklarını söyledi. Bursalı, küresel büyüme yolculuklarında emin adımlarla ilerlemeye devam ettiklerini belirterek, “Dünya ticaretindeki zorluklara rağmen Bursalı olarak küresel büyüme yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Bu kapsamda Türkmenistan’daki faaliyetlerimizi daha verimli hale getirme kararı aldık ve ülkedeki yatırımlarımıza ağırlık verdik. Tesisimize 22,5 milyon dolarlık ürün gönderdik. Yerli ve milli üretime verdiğimiz önem doğrultusunda 200 tır makine teçhizatı Türkmenistan’a gitti. En kısa zamanda Türkmenistan’da Bursa rüzgarını estireceğiz” dedi.

TÜRKMENİSTAN’DA DA YENİLİKÇİ ÇALIŞMALARA GİDECEĞİZ

Sürekli geliştirdikleri çalışma ve hizmetler ile fark yarattıklarına dikkat çeken Bursalı, yenilikçi çalışmaları ile birime yön verdiklerini söyledi. Türkiye’nin Dokuma Bölümü’nde ilk ve tek Bakanlık onaylı Ar-Ge ve Tasarım Merkezi’ne sahip olduklarını belirten Bursalı, “Sektörümüzün dünyadaki en büyük oyuncularından biri. Dünyanın önde gelen şirketlerinden biri haline gelen şirketimiz, yenilikçi ve dönüşüm odaklı yapısı sayesinde global düzeyde değerli çalışmalara imza atmaya devam etmektedir. Her zaman bir adım önde olmak için son teknolojiyi yakından takip ediyor ve işlerimizi son teknoloji ile üretiyoruz. Alışılmışın dışına çıkarak rakiplerimizin önüne geçmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkmenistan’da yenilikçi çalışmalarımızla dokuma dalında yer alacağız” dedi.

100 bin metrekare kapalı alanda yeni üretim modelleri geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Bursalı, fabrikalarında önce iplik üretim ve büküm tesisi ile kumaş ve iplik boyahanesi, havlu dokuma tesisini faaliyete geçireceklerini kaydetti. ikinci etapta ise konfeksiyon tesisi devreye girecek.

Bu arada Bursalı’nın Türkmenistan’daki fabrikası yıllık 12 bin ton iplik üretim, büküm ve boyama, yıllık 10 bin ton havlu dokuma ve konfeksiyon kapasitesine sahip olacak ve burada yaklaşık 1000 kişiye yeni istihdam sağlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu