Haber

Avustralyalı turist ve mürettebat Endonezya’da kayboldu

4 Avustralyalı turist ve 3 Endonezyalı mürettebat, Endonezya’nın Aceh eyaleti açıklarındaki Banyak Adaları’na ulaşmak için ahşap sürat teknelerinde sert hava koşulları nedeniyle kayboldu.

Endonezya Ulusal Arama Kurtarma Ajansı’ndan (BASARNAS) yapılan açıklamada, 17 Avustralyalı turist ve Endonezyalı mürettebatın iki ahşap sürat teknesiyle Sumatra Adası’nın yaklaşık 150 kilometre batısındaki Nias kentinden Aceh açıklarındaki Banyak Adaları’na ulaşmak için yola çıktığı bildirildi. dün öğlen

Açıklamada, 2 ayrı teknedeki konvoyun şiddetli yağmur ve olumsuz hava koşullarıyla karşı karşıya kaldığı belirtildi.

Açıklamada, içinde 10 Avustralyalı turist ve Endonezyalı bulunan bir teknenin hava koşulları nedeniyle Sarang Alu Adası’na sığındığı, 4 Avustralyalı turist ve 3 Endonezyalı mürettebatı taşıyan diğer teknenin ise Pinang’a ulaşmak için yoluna devam ettiği kaydedildi. Banyak Adaları’na bağlı.

Açıklamada, Pinang’a seyahat edenlerden herhangi bir haber gelmediği kaydedildi.

Turistleri ve mürettebatı bulmak için arama kurtarma çalışmalarının başlatıldığı açıklamada, botun kaybolduğu sanılan bölgeye 2 kurtarma botu ve bir acil tıbbi müdahale botunun gönderildiği belirtildi.

Avustralyalı turistleri ağırlayacak Pinang Adası’ndaki tesis, 10 yolcuyu taşıyan teknenin adaya sağ salim ulaştığını ancak 4 Avustralyalı turisti adaya getirmesi beklenen diğer tekneden herhangi bir haber alınmadığını BAŞARNAS’a bildirdi.

The Sydney Morning Herald’ın haberinde turistlerin isimlerinin Elliot Foote, Steph Weisse, Will Teagle ve Jordan Short olduğu açıklanırken, Endonezyalılardan birinin teknenin sahibi, diğer ikisinin ise mürettebat olduğu belirtildi. üyeler.

Banyak Adaları bembeyaz kumsalları, dalış ve sörf ile öne çıkan turistik yerlerin tam ortasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu