Haber

Avustralya’da arkadaşını yılandan kurtarmaya çalışırken yılan tarafından ısırıldıktan sonra hayatını kaybetti.

Avustralya’nın Queensland eyaletinin kuzeyindeki Mackay kenti yakınlarında bir kişi, arkadaşını bacağına dolanan yılandan kurtarmaya çalışırken birkaç kez yılan tarafından ısırıldığı için hayatını kaybetti.
ABC News’in haberine göre olayın, Koumala Devlet Okulu’nun 100’üncü yıl kutlamaları sırasında meydana geldiği belirtildi.
Queensland’in Mackay yakınlarında arkadaşını bacağına dolanan yılandan kurtarmaya çalışan bir kişi, yılan tarafından defalarca ısırıldığı için hayatını kaybetti.
Queensland Ambulans Servisi yetkilileri Dr. Claire Bertenshaw, olayla ilgili şunları söyledi: “Yılan, arkadaşının bacağına dolanmıştı. Arkadaşının yılandan kurtulmasına yardım ediyordu. Hem çevredekilerin hem de Queensland Ambulans Servisi yetkililerinin müdahalesine rağmen olaya müdahale edilmedi. Maalesef kişi kurtarılamadı.” ifadelerini kullandı.
Bertenshaw, olay yerine gelen sağlık görevlilerinin en az 30 dakika boyunca kalbi duran adama kalp masajı yaptığını belirtti.
Bertenshaw, yılanın türü hakkında “hala kesin bir şey söylemenin zor” olduğunu belirterek, ölen adamın arkadaşının “durumunun iyi” olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu